Відкритий світ

Результати конкурсу "2000 шкіл" в рамках реалізації ІІ-го етапу Національного проекту "Відкритий світ"

ВІТАЄМО

переможця конкурсу "2000 шкіл" в рамках реалізації ІІ-го етапу НП "Відкритий світ"!
переможця конкурсу "2000 шкіл" в рамках реалізації ІІ-го етапу НП "Відкритий світ"!
19 грудня 2013 року у Києві відбулось оголошення конкурсу, метою якого був відбір шкіл до ІІ етапу Національного проекту «Відкритий світ». Середня загальноосвітня школа №60 м. Львова отримає можливість створити єдиний навчально-інформаційний online простір для учнів, вчителів та батьків, отримають новітнє мультимедійне обладнання: планшети для школярів, комп'ютери вчителів, цифрові лабораторії, мультимедійні комплекси. 

У рамках всеукраїнського туру ІІ етапу національного проекту «Відкритий світ» проекту «Нова якість життя» сьогодні, 28 жовтня, у Львові на базі середньої загальноосвітньої школи № 18 відбулася презентація інтерактивних уроків та сучасного обладнання, яке буде поставлене в 2 000 шкіл України.

 У заході взяли участь: керівник національного проекту «Відкритий світ» Руслан Свірський, заступник директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Роман Бабій, директор Львівського регіонального центру з інвестиційного розвитку Олег Кахновець, директор СЗШ № 18 м. Львова Олег Мохнацький та представники шкіл області, що можуть брати участь в національному проекті.


«17 жовтня ми оголосили про старт другого етапу реалізації нацпроекту «Відкритий світ». До кінця року 2 000 українських шкіл, а це понад 10 % від їх загальної кількості, отримають сучасне мультимедійне обладнання. Школи, які приєднаються до проекту, буде визначено за результатами всеукраїнського конкурсу. Мета цього туру – розповісти про переваги «Відкритого світу» вчителям, учням, представникам місцевої влади», – повідомив керівник Національного проекту «Відкритий світ» Руслан Свірський.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Роман Бабій. Він наголосив на важливості виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення ефективної реалізації національного проекту «Відкритий світ».


Роман Бабій поінформував, що на сьогодні на Львівщині до участі у другому етапі національного проекту «Відкритий світ» (відповідно до Попередніх вимог) готові 16 загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, та 34 – у містах. У даних сільських ЗНЗ навчаються 4 521 учні, а в міських ЗНЗ – 19 674.

Нагадуємо, в період з 28 жовтня до 13 листопада 2013 року заплановано проведення регіональних презентаційних заходів для демонстрації процесу відбору шкіл-претендентів, які до кінця 2013 року матимуть можливість стати учасником національного проекту.

17 жовтня «Відкритий світ» оголосив конкурс на участь у ІІ етапі реалізації національного проекту. Заявки від навчальних закладів будуть прийматися до 17 листопада. Переможців конкурсу оголосять 26 листопада. Оцінюватиметься рівень підготовки вчителів до роботи з обладнанням, кількість учнів у 6-8 класах та ін. 

Стратегічним напрямком розвитку міста Львова обрана економіка знань, яка не може втілюватись без сучасних технологій. Сьогодні у Залізничному районі міста вже сформувався освітній ІТ-центр – це школа № 18, яка отримала, як учасник проекту «Відкритий світ», техніку на майже 1 млн. грн.

 

Зокрема, школа отримала 60 планшетів, 12 ноутбуків, 5 інтерактивних дошок та навіть три спеціальні лабораторії для занять з фізики, хімії та біології.

Зазначимо, що СЗШ № 18 була обрана пілотною у впровадженні національного проекту, оскільки за останні роки учні школи показують високі досягнення з інформатики та інформаційних технологій на різних олімпіадах та конкурсах.

«Завдяки національному проекту «Відкритий світ», який фінансується з державного бюджету, з вересня ми почали впроваджувати техніку в навчальний процес з метою покращення якості навчання у нашій школі № 18. Вчителі з різних предметів мають змогу використовувати обладнання під час викладання своїх предметів. Діти хочуть бачити на уроках щось нове, і саме ця техніка дозволяє забезпечити високу якість навчально-виховного процесу», – розповідає Олег Мохнацький, директор СЗШ № 18.


Довідка про школу № 18:
Середня загальноосвітня школа № 18 м. Львова – це 29 класів, у яких навчаються 760 учнів 5-11 класів.

У навчальному закладі працює 74 педагогічних працівники, з яких 38 – мають вищу кваліфікаційну категорію, 26 учителів – із педагогічним званням «старший учитель», 7 – із педагогічним званням «учитель-методист», 1 Заслужений учитель України.

Четвертий рік школа є опорною з питань «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі» на основі розробленої Програми інформатизації освіти в СЗШ № 18 м. Львова.

Щороку вихованці школи стають призерами та переможцями II та III етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій.

З 2006 року учні школи № 18 беруть участь у конкурсах учнівських проектів за програмою «Intel. Навчання для майбутнього» і стають переможцями як районного, так і міського етапів конкурсу, використовуючи у своїх науково-дослідницьких та пошукових проектах міжпредметні зв'язки. Також учні школи є переможцями і призерами конкурсу юних користувачів ПК «Інформатик», який проводиться у Залізничному районі другий рік поспіль.

Педагогічні конкурси, такі як «Учитель року», «Найкреативніший педагог», «Освітянський досвід», олімпіада молодого вчителя, не обходяться у школі без застосування комп'ютера. Слайдові мультимедійні презентації, складені у програмі PowerPoint, систематично використовуються, як на педрадах, так і під час проведення районних, міських методичних заходів на базі школи для вчителів-предметників, заступників директорів з НВР.

Вчителі регулярно використовують комплекти педагогічних програмних засобів (ППЗ), отриманні в рамках комп'ютеризації школи, як на лекційних уроках, так і на практичних заняттях з історії, географії, хімії, біології, фізики та математики, літератури. Також педагогічними працівниками школи № 18 розроблено власні ППЗ, які теж використовуються у навчальному процесі.

Продовжуючи співпрацю із міжнародною молодіжною організацією AIESEC в рамках екологічного проекту «GREEN RUSH» учні, які поглиблено вивчають іноземну мову, вільно спілкуються англійською із представниками різних країн світу під час тренінгів.

Сайт СЗШ № 18 м. Львова, розроблений учнями під керівництвом вчителя інформатики, на районному конкурсі визнаний кращим.


Довідка про проект «Відкритий світ»:
Національний проект «Відкритий світ» – створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв'язку четвертого покоління. Проектом передбачено технічне забезпечення шкіл для використання електронних освітніх ресурсів. Протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 82 виділено 65 млн. грн. на фінансування цих заходів. З метою раціонального використання цих коштів Держінвестпроектом визначено 52 школи у всіх регіонах України, які в рамках національного проекту «Відкритий світ» забезпечені обладнанням для використання електронних освітніх ресурсів (інтерактивні дошки, персональні комп'ютери, учнівські планшети, лабораторні програмно-апаратні комплекси «Фізика», «Біологія», «Хімія»).

Зокрема, проект впроваджено у Львівській загальноосвітній школі № 18 та у Загальноосвітній школі № 2 в Яворівському районі Львівської області.

Вже цього року учні Львівської школи № 18 працюють над створенням проекту з хімії з  програмою «Intel навчання для майбутнього», який передбачає дослідження річкових та криничних вод на вміст важких металів. На сьогоднішній день обладнання проекту «Відкритий світ» вже використовують вчителі хімії, вчителі фізики, вчитель біології, вчителі іноземної мови, вчитель світової літератури, вчителі математики. Ці вчителі використовують як готові розробки уроків, так і мають свої власні напрацювання для проведення окремих уроків, частину уроків проводять в обладнаних кабінетах.

В рамках проекту школами отримано:
1
Проектор Epson EB −420
4
2
Інтерактивна дошка Labwe-8211
1
3
Інтерактивна дошка INTECH M 76 Dualuser
1
4
Інтерактивна дошка Smart Board 680
1
5
Магнітно-маркерна дошка АВС Officce
2
6
Інтерактивний проектор EpsonEB- 475Wi
1
7
Активатор поверхні ТОВ «Вівере Бене 2»
1
8
Персональний комп’ютер вчителя НР ProBook 450s
12
9
Пристрій учня Тип 3 Планшет ZnayPad T9702
30
10
Пристрій учня тип 2 Планшет Apple iPad2
30
11
Клавіатура бездротова
60
12
Додаткове обладнання (шафа живлення)
2
13
Лабораторний програмноапаратний комплекс «Фізика» Fourier
1
14
Лабораторний програмноапаратний комплекс «Хімія» Fourier
1
15
Лабораторний програмноапаратний комплекс «Біологія» Fourier
1
16
Мережева інфраструктура школи маршрутизатори та комунікатори Cisco
1

На усіх робочих комп’ютерах вчителів встановлено ліцензоване програмне забезпечення.

У комплект цифрової лабораторії NovaLink входять: датчики тиску, датчики термопари, РН-метри, електроди (кондуктометричне визначення), реєстратор даних Nova Link, датчик поглинання світла (люксметр).
Немає коментарів:

Дописати коментар